Vitar Vitamín K2+D3 Forte

Vitar Vitamín K2+D3 Forte

Nové

Vitar Vitamín K2+D3 Forte

Podporte správne vstrebávanie vápnika v tele pomocou Vitamínu K2 a D3 v tabletách s príchuťou maliny.

Určené pre všetkých, ktorí chcú zdravé kosti, zuby a srdce!
SKU: 6818
EAN: 8595011145243
Forma: Tablety
Balenie: 60 tabliet
Typ: Výživový doplnok
Výrobca: VITAR, s.r.o.
Cena pre Vás: 15,20 € Cena pre členov VITAR klubu: 13,68 €

Podrobný popis

  • Popis
  • Zloženie
  • Dávkovanie
  • Dotaz

Charakteristika

Zdravé a pevné kosti sú dôležité pre podporu celého tela. S pribúdajúcim vekom môže dochádzať k úbytku kostnej hmoty, a preto je vhodné stravu obohatiť o látky, ktoré pomáhajú udržať správnu hladinu vápnika nielen v kostiach, ale aj v krvi. Medzi také patrí i kombinácia vzájomne sa doplňujúcich vitamínov K2 a D3, ktoré sú pre zdravie celého organizmu veľmi prospešné.

Vitamín K2 je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý. Zdravé telo si ho v malej miere dokáže vytvárať. V strave však nie je dostatočné zastúpený, preto je vhodné vitamín K2 telu dodávať. Priaznivo ovplyvňuje proces zrážania krvi a je nevyhnutný pre vývoj a udržanie silných kostí. Jeho veľkou prednosťou je podpora efektívneho zabudovania vápnika do kostnej hmoty. Obsiahnutý vitamín K2 je v bioaktívnej forme menachinón MK-7. Táto forma je pre ľudský organizmus veľmi dobre vstrebateľná. 

Účinok vitamínu K2 je podporený vitamínom D3, ktorý sa podieľa nielen na správnej funkcii imunitného systému a svalov, ale i na udržanie správnej hladiny vápnika v krvi a jeho vstrebávania. Spoločne tak podporujú zdravie zubov a celej kostnej sústavy.

Udržanie priemernej hladiny vápnika v krvi je prospešné pre kardiovaskulárny systém, ktorého súčasťou je aj srdce. Jeho funkciu priaznivo ovplyvňuje vitamín B1 (thiamin) podieľajúci sa na správnej činnosti nervovej sústavy, ktorá ovláda činnosť všetkých orgánov v tele.

Tablety Vitar Vitamín K2 + D3 Forte sú určené pre všetky vekové kategórie, najmä pre deti v období rastu, dospelých, ženy v menopauze a osoby trpiace úbytkom kostnej hmoty.

Zloženie

Aktívne zložky

v 1 tablete a % RVH*

vitamín D3 (cholekalciferol) 

1 000 IU / 25 µg  (500 %)

vitamín K2 (menachinón MK-7) 

80 µg (106,6 %)

vitamín B1 (tiamín mononitrát)

1,1 mg (100 %)

*RVH - referenčná výživová hodnota

Zloženie: plnidlo – mikrokryštalická celulóza, menachinón MK-7, cholekalciferol, prírodná aróma, plnidlo – sodná soľ karboxymethylcelulózy, protihrudkujúce látky – mastenec, stearan horečnatý, thiamin mononitrát, sladidlo – sukralóza.

Dávkovanie

Odporúčané denné dávkovanie: dospelí a deti od 12 rokov 1 tabletu denne, nechať rozpustiť v ústach alebo zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Nevhodné pre deti do 12 rokov. V prípade užívania liekov upravujúcich zrážanlivosť krvi je vhodné užívanie konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Dbajte na vyváženú pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Dotaz