VITAR Koenzým Q10 60 mg s obsahom vitamínu E, selénu a tiamínu

VITAR Koenzým Q10 60 mg s obsahom vitamínu E, selénu a tiamínu

Nové Tip

VITAR Koenzým Q10 60 mg s obsahom vitamínu E, selénu a tiamínu

Kapsuly s obsahom koenzýmu Q10 získaného procesom bakteriálnej fermentácie, vitamínu E, selénu a tiamínu.
SKU: 819
EAN: 8595011140545
Forma: Kapsuly
Balenie: 60 kapsúl
Cena pre Vás: 14,96 € Cena pre členov VITAR klubu: 13,46 €

Podrobný popis

  • Popis
  • Zloženie
  • Dávkovanie
  • Dotaz

Charakteristika

Koenzým Q10 je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý. Je významnou látkou, ktorá se podieľa na tvorbe energie vo všetkých telesných bunkách. Najviac koenzýmu Q10 obsahujú v našom tele srdce, pľúca, pečeň, teda orgány s najväčšími požiadavkami na energiu. S pribúdajúcim vekom, častým stresom, pri vyššej fyzickej zátaži a pri užívání prostriedkov na znižovánie hladiny cholesterolu, jeho prirodzená tvorba klesá a je vhodné bežnú stravu o koenzým Q10 doplniť.

Pre vitalitu organizmu sú veľmi potrebné tiež vitamín E a selén. Prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Ten vzniká vtedy, keď v tele nastane nerovnováha medzi produkciou voľných radikálov a ich zneškodňovaním pomocou antioxidantov. Vitamín E a selén pomáhajú odstraňovať voľné radikály, ochraňujú bunky pred ich poškodením a tým aj starnutím.

Tiamín (vitamín B1) napomáha k správnej činnosti srdca. Priaznivo ovplyvňuje energetický metabolizmus, prispieva k normálnej psychickej činnosti a k normálnej činnosti nervovej sústavy, ktorá ovláda činnosť všetkých orgánov v tele.

Zloženie

Zloženie náplne kapsuly: sójový olej rafinovaný, sójový lecitín, koenzým Q10, DL-alfa-tokoferylacetát, seleničitan sodný, tiamín hydrochlorid.

Zloženie obalu kapsuly: bovinná želatína, glycerol, čistená voda, farbivo - oxid železa červený.

Aktívne zložky v 1 kapsule (% RVH*)

koenzým Q10 60 mg

vitamín E (DL-alfa-tokoferylacetát) 12 mg (100 %)

selén (seleničitan sodný) 10 µg (18,2 %)

vitamín B1 (tiamín hydrochlorid) 1,1 mg (100 %)

*referenčná výživová hodnota

Dávkovanie

Odporúčané denné dávkovanie: dospelí 1 kapsula denne po jedle, zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Nevhodné pre deti. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. GMO FREE nepochádza z geneticky modifikovaných surovín.

Dotaz