Maxi Vita Vitamín C + Acerola + Zinok

Maxi Vita Vitamín C + Acerola + Zinok

Maxi Vita Vitamín C + Acerola + Zinok

Šumivé tablety s obsahom vitamínu C, zinku a výťažkom z aceroly, s príchuťou pomaranča a citrónu.
SKU: 551
EAN: 8595011107555
Forma: Šumivé tablety
Balenie: 24 tabliet
Cena pre Vás: 1,49 € Cena pre členov VITAR klubu: 1,34 €

Podrobný popis

  • Popis
  • Zloženie
  • Dávkovanie
  • Dotaz

Charakteristika

Výživový doplnok – šumivé tablety s obsahom vitamínu C, zinkom a extraktom z aceroly. Bez pridaného cukru. So sladidlami.

Vitamín C výrazne zasahuje do rady životných pochodov. Je nevyhnutný pre udržanie dobrého zdravotného stavu. Je výraznou ochranou pri epidémiách chrípky, pôsobí preventívne proti vzniku vírusových a bakteriálnych infekcií a proti stresu a zlepšuje činnosť imunitného systému. Chráni cievy a je prevenciou chorôb ako sú cukrovka alebo arterioskleróza. Vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, ktorý pôsobí podporne v tkanivách ľudského tela - svaloch, šľachách, chrupavkách a koži. Zvyšuje schopnosť organizmu vstrebávať železo, je dôležitý pre tvorbu červených krviniek a reguluje produkciu cholesterolu. Urýchľuje hojenie rán, zmierňuje bolesti kĺbov a svalov.

Nedostatok vitamínu C sa prejavuje hlavne zvýšenou únavou, podráždenosťou, nespavosťou, malou odolnosťou voči prechladnutiu a infekciám. Každé zaťaženie organizmu vedie k väčšiemu úbytku vitamínu C, ktorý je nutné vhodným spôsobom kompenzovať. Viac vitamínu C potrebujú tehotné a dojčiace ženy, športovci, fajčiari, konzumenti alkoholu. Vyššie dávky vitamínu C sú tiež potrebné v určitých fázach liečenia, po chorobe, v rekonvalescencii, pri strese, vysokej fyzickej záťaži, pobyte v znečistenom prostredí, atď. Prebytok vitamínu C je ľudský organizmus schopný bez problémov vylúčiť.

Zloženie

Aktívne zložky

v 200 ml nápoja a v % ODD*
(v jednej tablete)

vitamín C

240 mg (300%)

extrakt z aceroly

30 mg

zinok

5 mg (50 %)

* ODD - odporúčaná denná dávka

Energetická hodnota v 1 tablete: 21,22 kJ (5,074 kcal)

Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie: dospelí a deti od 12 rokov 1 tableta denne. Nie je určené pre deti do 12 rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výrobok nie je určený ako náhrada rozmanitej stravy.

Balenie: 24 tabliet

Dotaz