Vitar Probiotika, 16 vr.

Nové

Vitar Probiotika, 16 vr.

Pre harmóniu črevnej mikroflóry a podporu imunity v ochutenej sypkej zmesi, ktorá sa aplikuje priamo do úst bez nutnosti zapíjania. S rýchlym nástupom účinku.
SKU: 6134
EAN: 8595011144512
Balenie: 16 vrecúšok
Cena pre Vás: 5,89 € Cena pre členov VITAR klubu: 5,30 €

Podrobný popis

  • Popis
  • Zloženie
  • Dávkovanie
  • Dotaz

Charakteristika

Črevná mikroflóra (tzv.mikrobióm) je prirodzenou súčasťou tráviaceho traktu. Ten je tvorený miliardami baktérií, ktoré majú priaznivý vplyv na ľudský organizmus.

Harmónia črevnej mikroflóry môže byť narušená celou radou vplyvov ako sú nevhodná strava, prebytok cukru, prekyslenie organizmu, stres či užívanie antibiotík. Sypká zmes vo forme jednorázových vrecúšok umožňuje vysoko komfortné užívanie bez nutnosti zapíjania.

Obsahuje kombináciu 4 probiotických kmeňov, ktoré môžu črevnú mikroflóru obohatiť. Medzi nimi je kmeň LactoSpore ® Bacillus coagulans vyznačujúci sa odolnosťou voči vysokým teplotám a kyslému prostrediu v žalúdku. Vďaka tomu sa živé kultúry probiotík dostanú v maximálnej miere do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia. Výhodou rôznorodosti probiotických kmeňov je širšie spektrum a rozsiahlejšie osídlenie tráviaceho traktu.

Významnou zložkou pre maximálny synergický efekt je aj rozpustná prebiotická vláknina GOFOS™ fruktooligosacharidy, ktorá je pre črevnú mikroflóru tiež prospešná. Probiotiká sú doplnené vysokou dávkou vitamínu D3, ktorý je pre fungovanie ľudského organizmu veľmi dôležitý. Podporuje imunitný systém, má priaznivý vplyv na zdravie kostí, zubov a správnu činnosť svalov. Vitamín C sa podieľa na znížení miery únavy a vyčerpania, prispieva k správnej činnosti nervovej sústavy, ktorá ovláda činnosť všetkých orgánov v tele.

Zloženie

objemové činidlo – maltodextrín, zmes laktobacilov (maltodextrín, LactoSpore® – Bacillus coagulans MTCC 5856, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus), vláknina – GOFOS™ fruktooligosacharidy, kyselina L-askorbová, prírodná aróma, cholekalciferol, kyselina – kyselina citrónová, protihrukujúce látky stearan horečnatý, mastenec, oxid kremičitý, sladidlá – sukralóza, citróza (neohesperidín DC).

Dávkovanie

dospelí a deti od 12 rokov 1 vrecúško denne. Obsah vrecúška nasypte do úst a pomaly nechajte rozpustiť. Sypká zmes sa postupne premení na žuvaciu hmotu, ktorá sa následne v ústach úplne rozpustí. Obsah vrecúška možno rozmiešať tiež v studenej alebo vlažnej vode. Nevhodné pre deti do 12 rokov. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Dbajte na vyváženú pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Dotaz